Korporacyjny drenaż mózgów w wydaniu lokalnym

Przedsiębiorstwa tworzy się po to, aby przynosiły zysk. Aby jednak mogły to czynić potrzebują doświadczonych pracowników. Modelowo - przedsiębiorstwo wzrasta wraz ze swoimi pracownikami. 
Firma może także pójść na skróty. W tym celu należy wybrać firmę konkurencyjną, odczekać na dogodny moment np. problemy finansowe, zmiany organizacyjne - i zaproponować kluczowym pracownikom w organizacji przejście. Dzięki takiemu manewrowi uzyskujemy od razu dwie rzeczy. Po pierwsze automatycznie osłabiamy naszą konkurencję, po drugie - nasza firma "przeskakuje" kolejny etap na krzywej uczenia, dzięki know-how przybyłych.

Czy Twoja Firma działa etycznie?

Wydawałoby się, iż wystarczy, aby firma była w stanie spełnić oczekiwania klientów - zapewnić odpowiednie produkty czy też usługi - aby mogła spokojnie myśleć o swojej przyszłości. 
Nic bardziej błędnego. Od współczesnych organizacji oczekujemy czegoś więcej - a mianowicie etycznej działalności.

Poznaj swoją średnią

Stare polskie przysłowie głosi, iż z "kim przystajesz, takim się stajesz". Niektórzy starają się to bardziej precyzyjnie wyliczyć i twierdzą, iż jesteśmy średnią z pięciu dorosłych, z którymi spędzamy większość swojego czasu (Jim Rohn).

Jakże dziwnym jest fakt, iż przykładamy coraz większą wagę do spożywanych posiłków, ale tak mało uwagi przykładamy do odpowiedniego środowiska, w którym żyjemy. Pozwalamy na funkcjonowanie w naszym najbliższym gronie wampirów, których jedyną rolą jest wyssać z nas wolę szczęśliwego życia.

Czy miałeś kiedykolwiek tak, iż świetnie się czułeś, ale pod wpływem "bliskich" ci osób stwierdzałeś, iż w sumie wszystko jest "do dupy"? Czy znasz takich, którzy za każdym razem mówią Ci, iż na pewno się nie uda, iż nie jesteś takim człowiekiem jak trzeba? 

A z drugiej strony czy znasz takich, którzy potrafią zapalić dla Ciebie słonce nawet w najgorszą pogodę? Którzy zawsze potrafią sprawić, iż zaczynasz się uśmiechać. Sprawiają, że szczerze się śmiejesz. Tak?


Przez odpowiedź na te pytania nie odnajdziesz recepty na sukces - acz eliminując tych pierwszych, pomnażając tych drugich - jesteś na właściwej drodze :-)
Powodzenia!

Jak używać wizytówek?

Zastanawiałeś się dlaczego obecnie nazywana wizytówka nosiła ongiś nazwę " biletu wizytowego"? Kiedy składało się wizytę, kładło się ją ja tacy, którą niosła do pani/pana domu, aby zameldować przybycie gościa.
Także dzisiaj - pomimo wysyłania wizytówek wirtualnych poprzez telefon czy mail - tradycyjnie drukowana wizytówka sprawia dobre wrażenie. Zdecydowanie lepsze niż wiadomość zapisana na skrawku papieru, chusteczce, kawałku gazety.

Dlaczego wartościowi pracownicy odchodzą z organizacji? cd.

Pisałem już o tym - http://idsnlp.blogspot.com/2011/05/dlaczego-najbardziej-wartosciowi.html acz ostatnie doniesienia z rynku pracy każą uszczegółowić parę kwestii.

Ostatnie dni przynoszą zaskakujące informacje kadrowe. Jeszcze rok się nie skończył, a niektórzy dokonali podsumowań zawodowych i postanowili pożegnać firmy, dla których pracowali "od zawsze". Wśród powodów, które niejako przepełniają czarę goryczy i są bezpośrednimi przyczynami odejść z organizacji wymieni się najczęściej:
  • pominięcie przy awansie,
  • pojawienie się nowego przełożonego,
  • niedotrzymanie obietnic przez pracodawcę,
  • zmiana organizacji w firmie,
  • przydział innego, nieakceptowanego zakresu obowiązków,
  • pogorszenie warunków pracy.
Coraz częściej pracodawcy - zasłaniając się kryzysem - zapominają, iż ludzie to najcenniejszy kapitał organizacji. Takie firmy nie są godne, aby przetrwać. Dlatego też - jeśli docierają do Ciebie sygnały, iż w danej firmie pracownicy są źle traktowani - przestań ją wspierać swoimi pieniędzmi - po prostu w niej nie kupuj.

Dlaczego sprzedaje się więcej szminek?

Rządzący oraz biznesmeni się cieszą, gdyż święta Bożego Narodzenia to przede wszystkim wzrost obrotów handlowych, a to przekłada się w prosty sposób na wpływy biznesowe. Zarządzający branżą kosmetyczna wskazują na znaczny wzrost - rok do roku - sprzedaży kosmetyków, zarówno znanych marek, jak i tych "niemarkowych". Czy można to jakoś inaczej interpretować?

Twórca i Prezes Estee Lauder - Leonard Lauder zauważył, iż w czasie kryzysu zaczyna działać tzw. efekt szminki. Ponieważ kobiety nie mogą sobie pozwolić na większe zakupy, jak np. ubrania - kupują drobne kosmetyki, jak choćby nową szminkę - aby sprawić sobie drobną przyjemność.
Czy zatem powinniśmy cieszyć się ze zwiększonej sprzedaży szminek - odpowiedzcie sobie sami.

Zbuduj swój system lojalnościowy

Prowadząc przedsiębiorstwo chcielibyśmy posiadać wiernych i lojalnych klientów - takich, którzy będą kupować tylko i wyłącznie u nas. Aby tak się stało, musi być spełnionych wiele czynników. Nie jest prawdą, iż tylko "cena czyni cuda" -  współczesny świat pokazuje, iż jesteśmy w stanie zapłacić więcej za pozornie taki sam produkt, o ile będziemy postrzegali go jako dający większe korzyści. Podejmujemy decyzje zakupowe pod wpływem emocji, które są celowo wzbudzane przez sztaby profesjonalnych marketerów.